ul. Wiejska 12A, 05-092 Łomianki

Uruchomiliśmy nowy katalog on-line z możliwością wypożyczania ebooków

Data publikacji: 19/03/2020

Drodzy Czytelnicy!

Pragniemy poinformować, że uruchomiliśmy nowy katalog zbiorów Biblioteki. Nowością w katalogu jest możliwość wypożyczania e-booków na swoją kartę biblioteczną. W czasie, gdy nie można nas odwiedzić osobiście, serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy dostępu do zbiorów.
Nowy katalog dostępny jest pod adresem http://katalog.biblioteka.lomianki.pl

Co oprócz tego?

Po zalogowaniu się na osobiste konto czytelnicze istnieje możliwość odłożenia wybranych książek do schowka. Dodatkowym ułatwieniem podczas przeszukiwania katalogów będzie wyświetlana adnotacja przy pozycjach, które już były wypożyczane na danym koncie czytelniczym.
Każdy z czytelników będzie mógł także legitymować się kartą z kodem w formacie QR w postaci obrazka (aplikacji) na ekranie swojego telefonu (tabletu). Będzie on sczytywany przez pracownika biblioteki w trakcie wypożyczania.
Mamy nadzieję, że nowy katalog spotka się z pozytywnym odbiorem i spełni Państwa oczekiwania :).

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

ul. Wiejska 12a