ul. Wiejska 12A, 05-092 Łomianki

Urszula Zalewska – recenzja książki “Zaczarowane baletki”

Data publikacji: 20/07/2016

Noel Streatfeild
Zaczarowane baletki

Historia sióstr Fosyl z pewnością spodoba się dziewczynkom. Paulinka, Pietrowna i Pusia zostały jako niemowlęcia zaadoptowane przez bardzo starego już podróżnika i kolekcjonera. Dziam, bo tak główne bohaterki nazywały tego człowieka, pewnego dnia zostawił je w domu przy ulicy Cromwella pod opieką dwóch kobiet. Dziewczęta dorastają pod czujnym okiem Niani oraz Sylwii i wyrastają na wspaniałe młode damy. Choć dziewczęta pochodzą z różnych miejsc, uważają się za siostry, a ich wielkim marzeniem jest to, aby ich nazwisko, które same sobie nadały, przeszło do historii. Paulinka, najstarsza z sióstr, przejawia talent aktorski. Świetnie radzi sobie na scenie, uwielbia deklamować i podejmować się coraz to nowych wyzwań. Pietrowna, choć również występuje i uczy się tańca, najbardziej gustuje w samolotach i samochodach. Z kolei Pusia, najmłodsza rudowłosa siostra, to urodzona tancerka, która każdego zachwyca swoimi umiejętnościami.

Zaczarowane baletki to jedna z książek mojego późnego dzieciństwa i przyznam się, że czytałam ją około 30 razy. Myślę, że nigdy mi się nie znudzi. Uwielbiam w tej powieści to, że autorka przedstawiła codzienne życie trzech dziewcząt, ich opiekunek i przyjaciół w tak uroczy sposób. Gdy bohaterki powieści natrafiają na przeszkodę lub gdy pojawia się problem, zawsze mogą liczyć na wsparcie osób dorosłych, których cechuje przyjacielskość i zrozumienie. Bardzo polecam tę opowieść zwłaszcza dziewczynkom w wieku szkolnym.

Ula Zalewska

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

ul. Wiejska 12a