ul. Wiejska 12A, 05-092 Łomianki

BN: Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2017

Biblioteka Publiczna w Łomiankach w 2017 otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 18 000 zł.
Środki finansowe pochodzą z Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 -Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Zakup nowości wydawniczych

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka w Łomiankach jest ponownie beneficjentem wieloletniego projektu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”  Priorytet 1„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. W ramach wymienionego programu nasza Biblioteka pozyskała środki w wysokości 21 700 zł na zakup nowości książkowych. W zakresie dotacji możemy zakupić książki, które ukazały się drukiem, książki mówione, pisane alfabetem Braille’a oraz książki elektroniczne, które przekażemy do użytku naszym czytelnikom. Zachęcamy do zgłaszania osobiście lub mailem swoich propozycji książkowych, które według Państwa powinny znaleźć się w księgozbiorze biblioteki. Będziemy je uwzględniać przy dokonywaniu zakupów.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

ul. Wiejska 12a