ul. Wiejska 12A, 05-092 Łomianki

Noc bibliotek… nie z tej Ziemi

Data publikacji: 28/10/2021

9 października w naszej bibliotece przy ulicy Wiejskiej 12a odbyła się „Noc bibliotek… nie z tej Ziemi”. W tym roku spojrzeliśmy w gwiaździste niebo, poeksperymentowaliśmy z ciekłym azotem, zobaczyliśmy jak działa próżnia oraz spróbowaliśmy zamknąć galaktykę w słoiku, a na deser, za pomocą smartfonów pospacerowaliśmy po obcych planetach.

W wydarzeniu uczestniczyły dzieci w wieku od 7 do 12 lat.  Była to już 7. edycja ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek’’. W tym roku odbywała się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Noc Bibliotek to święto bibliotek i czytelników, które w niestandardowy sposób zachęca do korzystania z bibliotek jako najbliższych, ogólnodostępnych i darmowych instytucji kultury, z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc łączących ludzi. W zeszłym roku wydarzenie się nie odbyło ze względu na panującą pandemię, tegoroczne spotkanie było więc okazją, żeby rozbudzić na nowo  w czytelnikach pasję do zdobywania wiedzy i odwiedzania bibliotek.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.