ul. Wiejska 12A, 05-092 Łomianki

Ebooki w Bibliotece Publicznej w Łomiankach

Data publikacji: 01/02/2020

Biblioteka Publiczna w Łomiankach wraz z Biblioteką Publiczną m. st. Warszawy rozpoczęła współpracę z firmą Legimi. Program ruszył na początku roku. Dzięki współpracy z Legimi łomiankowska biblioteka może zaoferować swoim czytelnikom szeroką bazę tytułów, także w formie cyfrowej. Ciekawe pozycje znajdą dla siebie zarówno miłośnicy prozy, jak i poezji, wielbiciele literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej. Z e-booków można korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, czytnikach lub smartfonach.

Jak skorzystać z oferty Legimi?

• Zapisany do biblioteki czytelnik, który chce czytać e-booki, zgłasza się do biblioteki głównej przy ul. Wiejskiej 12a i otrzymuje jeden z kodów z miesięcznym okresem ważności. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej Każda pula kodów ważna jest do pierwszego do ostatniego dnia miesiąca i w tym terminie należy zalogować się i wpisać kod na stronie Legimi.
  • Czytelnik rejestruje się (zakłada konto) w Legimi na dedykowanej bibliotece stronie w serwisie Legimi.
  • Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście) pobrać w bibliotece. Kody ważne są miesiąc, po upływie tego czasu należy pobrać nowy kod.
  • Po zarejestrowaniu się każdy użytkownik może czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).
  • Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności.

Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty naszej biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

ul. Wiejska 12a