ul. Wiejska 12A, 05-092 Łomianki

Biblioteki znów zamknięte z powodu epidemii koronawirusa

Data publikacji: 07/11/2020
Szanowni Państwo,
zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów
z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zmuszeni jesteśmy zamknąć naszą bibliotekę dla Czytelników w dniach 7.11 – 29.11.2020 r.
Do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że będziemy mogli dla Was pracować w zwiększonym reżimie sanitarnym, który obowiązuje u nas od czasu wprowadzenia czerwonej strefy. Niestety opublikowane przed chwilą Rozporządzenie zakazuje nam udostępniania zbiorów bibliotecznych.
Zachęcamy do korzystania z dostępu do naszych zbiorów on-line, a w szczególności korzystania z ebooków dostępnych w naszym katalogu oraz platformy LEGIMI.
Jednocześnie dziękujemy Państwu za dwa ostatnie dni, kiedy przeżywaliśmy prawdziwe oblężenie naszych placówek. W czwartek i piątek wypożyczyliście Państwo łącznie ponad 1400 pozycji. Życzymy miłej lektury i z niecierpliwością oczekujemy Państwa po 29 listopada 🙂

Pracownicy biblioteki będą w tym czasie pracowali zdalnie i hybrydowo, opracowując nowości, porządkując zbiory oraz pracując nad księgozbiorem. Zachęcamy do kontaktu mailowego oraz za pośrednictwem naszego fanpage’a na Facebooku – będziemy odpowiadać na maile oraz wadomości i wysyłać kody Legimi na dotychczasowych zasadach.
Wszystkie pozycje, których termin zwrotu przypada na czas zamknięcia naszych bibliotek, zostaną przedłużone do 20 grudnia, a ewentualne naliczone w tym czasie należności anulowane. Zamówienia, zwroty oraz wypożyczenia materiałów nie będą w tym czasie możliwe.
W razie pilnych spraw prosimy o kontakt przez pocztę elektroniczną całą dobę (biblioteka@lomianki.pl) lub kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 (tel. 22 751 32 23)
Dbajcie o siebie i swoich bliskich ❤
Michał Kowalczyk
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łomiankach

Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.