QAJAK – historia kajakarstwa nie tylko grenlandzkiego

Razem z Fundacja Promocji Rekreacji KiM zapraszamy 25 września o godz. 17.00 na spotkanie pt. “QAJAK – historia kajakarstwa nie tylko grenlandzkiego”. Podczas spotkania:

➡ opowiemy o początkach kajakarstwa i życiu Inuitów;

➡ pokażemy wykonany własnoręcznie kajak grenlandzki wraz z osprzętem i narzędziami do polowania;

➡ opowiemy o naszych ulubionych książkach związanych z Grenlandią (i nie tylko);

➡ zaprezentujemy część naszej wystawy “Jakże mogłem zapomnieć, przecież mamy – Wisłę”, opowiadającą o turystyce wodnej na Wiśle w okresie międzywojennym.

Spotkanie jest bezpłatne!

Inicjatywa oddolna „O literaturze nietypowo!” realizowana jest w ramach projektu „Biblioteka możliwości” przez Bibliotekę Publiczną w Łomiankach.