Biblioteka dzieciom, czyli nowy sezon warsztatowyW pierwszej połowie września rozpoczęliśmy nowy sezon warsztatów dla dzieci. 9 września odbyło się spotkanie z sześciolatkami. Dzieci wysłuchały opowiadania o magicznym młynku pt. "Dlaczego morze jest słone", wspominały wakacyjne przygody oraz wykonywały morskie motywy na zwyczajnych słoikach. Uczestnicy Klubu Podróżników przenieśli się do starożytnego Egiptu, podziwiali piramidy i malowidła, a także zastanawiali się, jak powstawały mumie. Zapoznali się z książką „Ci niesamowici Egipcjanie”, tworzyli amulety, a na koniec przemienili się w egiptologów i rozszyfrowywali hieroglify. W Klubie Przedszkolaków natomiast najmłodsi uczestniczyły w zajęciach dotyczących jesieni. Uczestnicy wysłuchali opowieści pt. „O jeżu, który chciał mieć przyjaciela”, dowiedziały się kilku ciekawostek przyrodniczych o jeżach. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych.

Warsztaty w bibliotece