Spotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimW poniedziałek 28 grudnia odbyło się spotkanie z Tomaszem Gołębiowskim – autorem książki „Ich życie” i mieszkańcem Łomianek. Pan Tomek z pomocą starych fotografii wprowadził uczestników w historię rodziny Gozdawy-Gołębiowskich i opowiedział o losach dworku w Ostrówku (obecnie: gmina Klembów, powiat wołomiński).

Tomasz Gołębiowski (ur. 1985) mieszka w Łomiankach, na co dzień zajmuje się muzyką: jest perkusistą i dziennikarzem muzycznym. Od najmłodszych lat interesował się geneaologią. Zbieranie materiałów do książki trwało ok. 15 lat, sama książka natomiast została napisana w ciągu dwóch lat. Publikacja to nie tylko wycinek historii pewnej rodziny z terenów Mazowsza, lecz także efekt młodzieńczych fascynacji korzeniami rodu i losami poszczególnych osób. Myślę, że w wielu z nas istnieje marzenie o dociekaniu dziejów swojej rodziny, ale jest to marzenie trudne to spełnienia, gdyż wymaga skupienia, cierpliwości, detektywistycznej wręcz ciekawości oraz zamiłowania do porządkowania faktów.

                Goście spotkania autorskiego zapoznali się również z ciekawostkami na temat Ostrówka i okolic. Gdy zima minie i zapragniemy podróży, warto się tam wybrać, by obejrzeć Dom świętej Faustyny (w którym św. Faustyna pracowała), drewnianą willę kompozytora Wacława Lachmana czy dworek Gołębiowskich.

Spotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimSpotkanie autorskie z Tomaszem Gołębiowskim