Spotkanie autorskie z Ewą Woydyłło w BiblioteceW poniedziałek, 26 października gościliśmy w naszej Bibliotece panią Ewę Woydyłło, doktora psychologii, autorkę wielu książek popularyzujących wiedzę o psychologii w życiu codziennym. Spotkanie poświęcone było najnowszej książce autorki pt. "Dobra pamięć, zła pamięć".
Pani Ewa wyjaśniła, na czym polega istota zapamiętywania złych przeżyć, w jaki sposób mózg koduje informacje oraz jakie czynniki wpływają na proces zapamiętywania. Autorka postawiła tezę, że wszystko, co wiemy o sobie pochodzi z własnych wspomnień, przeżyć lub informacji od innych ludzi oraz tłumaczyła, czemu brak dobrych wspomnień wpływa na obniżenie poczucia wartości. Mówiła o tym, że najwięcej błędnych decyzji w naszym życiu przypada na młodość oraz o tym, że faktów, które się zdarzyły nie da się cofnąć. Słuchacze dowiedzieli się, w jaki sposób poprawić swój wizerunek we własnych oczach, co zrobić, aby pielęgnować dobre przeżycia z przeszłości oraz w jaki sposób nauczyć się patrzeć na swoje życie pod kątem pytania: "co jest i było dobrego w każdym momencie - we mnie, w bliskich, w życiu, przyrodzie". Nie zabrakło również pytań publiczności.
Na koniec spotkania czytelnicy mogli zakupić książkę autorki oraz zdobyć autograf.

Spotkanie autorskie z Ewą Woydyłło