Spotkania autorskie

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

"Opowieści futbolowe" zainaugurowały Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece

W poniedziałek - 8 maja zainaugurowaliśmy Tydzień Bibliotek występem Jarosława Kaczmarka, opowiadacza ze Stowarzyszenia "Grupa Studnia O.", pisarza, autora książek "Gole wszechczasów" oraz "Suarez. Nigdy nie będziesz sam". "Kiedy pada gol w wielkim meczu, gesty radości zwycięzców i rozpaczy pokonanych na zawsze zapisują się w futbolowym czasie, który natychmiast staje się opowieścią."

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem25 listopada gościliśmy Rafała Witka, autora ponad dwudziestu książek dla dzieci i młodzieży. W magicznej walizce kryły się zagadki i przeróżne zadania, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. Pytaniom i autografom nie było końca.

Czytaj więcej...

Antoni Libera w Łomiankach

Antoni Libera w ŁomiankachZapraszamy na spotkanie autorskie z Antonim Liberą, które odbędzie się w Bibliotece w Łomiankach 3 października o godzinie 18.15.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Tomaszem Gołębiowskim

Spotkanie autorskie z Tomaszem GołębiowskimW poniedziałek 28 grudnia odbyło się spotkanie z Tomaszem Gołębiowskim – autorem książki „Ich życie” i mieszkańcem Łomianek. Pan Tomek z pomocą starych fotografii wprowadził uczestników w historię rodziny Gozdawy-Gołębiowskich i opowiedział o losach dworku w Ostrówku (obecnie: gmina Klembów, powiat wołomiński).

Czytaj więcej...

Zofia Stanecka w Bibliotece - spotkanie autorskie

Zofia Stanecka w Bibliotece - spotkanie autorskieW piątek - 6 listopada przed południem Biblioteka gościła Zofię Stanecką, autorkę m.in. uwielbianej przez dzieci serii o Basi. Dzieci miały okazję podyskutować na niezwykle ważny temat - o wolności. Zastanawiały się, co to dla nich znaczy "być wolnym", a także czy istnieją jakieś granice wolności, których przekroczyć nie może nawet sam król. Nie zabrakło także zabaw na wyobraźnię i rozmów z samą Basią. Spotkanie zakończyło tradycyjne rozdawanie autografów. Sądząc po szerokich uśmiechach uczestników, można je uznać za udane.

Czytaj więcej...

Katalogi on-line

Młodzi recenzenci


Newsletter

Sponsorzy

 Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach

Projekt „Rozbudowa, przebudowa i modernizacja Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Łomiankach” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013