Biblioteka Publiczna w Łomiankach w 2017 otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 18 000 zł.
Środki finansowe pochodzą z Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 -Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek 2017 Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.