Śmieć

Filip Izdebski - recenzja książki Książka pt. „Śmieć” została napisana przez Andy’ego Mulligana. Opowiada o trzech chłopcach mieszkających na wysypisku śmieci.

Całe życie Raphaela, Garda i Szczura polega na grzebaniu w śmieciach. Żyją ze sprzedaży różnych przedmiotów wyrzucanych przez mieszkańców ogromnego miasta.

Pewnego dnia Raphael znajduje saszetkę, w której znajduje się coś, co zmienia jego życie na zawsze… Jest ona powiązana z senatorem Zapantą, skorumpowanym urzędnikiem, który poprzez zaspokojenie własnych wygórowanych potrzeb, doprowadził do skrajnej nędzy obywateli swojego kraju. Czy chłopcom uda się odkryć tajemnicę senatora?

Książka jest napisana ciekawym językiem i niespotykaną narracją bohaterów. Narratorami są bohaterowie i ich przyjaciele! Seria intryg, wypadków i pogoni to już prawdziwa wisienka na torcie.

W mojej opinii ta książka na 10 punktów dostaje 8. Na minus zasługują nieco za długie opisy, zawierające zbędne dla fabuły informacje.  Jednakże gorąco polecam ją zapalonym czytelnikom.

Filip Izdebski