Uwaga! Zarazisz się!

           Książka „Wirusy napisana przez Kathy Reichs jest pierwszą częścią 3-tomowego cyklu o… dość niezwykłej dziewczynie.

        Akcja dzieje się w XXI wieku. Tory Brennan jest niezwyczajną osobą. Jej matka zginęła w wypadku samochodowym, ciotka jest słynnym antropologiem sądowym, a ojciec pracuje w ośrodku badawczym Charlestone. Nie chodzi z koleżankami na zakupy, bale i inne tym podobne zajęcia, woli wraz z kolegami z wyspy Morris Island Benem, Sheltonem i Hi poszukiwać przygód i kłopotów. Prawdziwe zagrożenie zmieniające ich życie pojawia się   po włamaniu przez nich do zamkniętego skrzydła Uniwersytetu Charlestone, w którym odkrywają  naprawdę coś strasznego.

          Akcja tej książki rozwija się powoli. Na początku książki pojawiają się jedynie  fakty o bohaterce, ale później zaczyna się nieprzerwana fala pościgów, ucieczek i tajemniczych wydarzeń. Niektóre momenty mogą poruszyć, rozśmieszyć, wprowadzić w stan niepokoju.

           W mojej opinii ta książka może zaciekawić każdego, poczynając od młodych graczy komputerowych, sportowców przez zapracowanych dorosłych do sympatycznych staruszków.

            Więc jeżeli lubisz zagadki, kości, tajemnice i masz duże poczucie humoru -   serdecznie polecam zarażenie się tą książką!!!

Filip Izdebski