Zakończenie kursu komputerowegoW poniedziałek - 15 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie uczestników trzeciej w 2015 roku edycji kursu komputerowego "Komputer oknem na świat". Kurs komputerowy prowadzony jest przez pracowników biblioteki. Jak do tej pory była to najliczniejsza grupa - w kursie uczestniczyło 10 osób. W okresie od 27 maja do 15 czerwca odbyło się 8 spotkań. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawy obsługi komputera. Nauczyli się, jak pisać polskie znaki, jak stworzyć folder na dysku twardym, przenieść zdjęcia z aparatu fotograficznego, nagrać je na płytę CD oraz jak wysłać wiadomości pocztą email. Dowiedzieli się w jaki sposób wyszukać najlepsze połączenie komunikacją miejską, w jaki sposób wyszukać połączenia dalekobieżne - autobusowe i kolejowe, gdzie wyszukać informacje dotyczące życia gminy oraz jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej.
Na zakończenie każdy z kursantów otrzymał pamiątkowy dyplom. Prowadzący Gabriela Ryndak oraz Michał Kowalczyk chwalili seniorów za zaangażowanie, chęć nauki i przypomnieli, że w razie trudności z obsługą komputera zawsze mogą przyjść do biblioteki, poćwiczyć i odświeżyć zdobytą wiedzę.
Uczestnicy podziękowali prowadzącym za cierpliwość i podkreślili, że kurs komputerowy spowodował, że bez obaw korzystają z komputera i pewnie poruszają się w internecie.

Kurs komputerowy czerwiec 2015

Kurs komputerowy czerwiec 2015Kurs komputerowy czerwiec 2015Kurs komputerowy czerwiec 2015Kurs komputerowy czerwiec 2015Kurs komputerowy czerwiec 2015