II edycja kursów komputerowych już za namiJak wysłać maila? Jak wyszukać dogodne połączenie autobusowe? Jak zapłacić rachunek przez Internet? Takie i inne pytania padały na kursie komputerowym dla seniorów pt. "Komputer oknem na świat". Wczoraj, 17 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie II grupy uczestników kursu komputerowego. 8 seniorów zapoznawało się przez ostatnie 4 tygodnie z podstawami obsługi komputera oraz Internetu.
Na jeden cykl składa się osiem spotkań. Nasi seniorzy uczyli się podstaw poruszania w internecie, wyszukiwania informacji, tworzenia plików tekstowych. Pokazywaliśmy również wyszukiwarkę połączeń komunikacji miejskiej, przybliżyliśmy jak wyszukać dogodne i tanie połączenia autobusowe, w jaki sposób ustalić trasę dojazdu do wakacyjnych miejscowości oraz jak - za pomocą google maps oraz google street view - obejrzeć interesujące miejsca w Polsce i na świecie. Seniorzy bardzo aktywnie pracowali, solidnie przyswajali wiedzę dotyczącą nowych technologii co zaowocowało uzyskaniem umiejętności komputerowych a także pamiątkowych dyplomów.
Biblioteka cyklicznie organizuje kursy komputerowe dla seniorów. Odbywają się one we wtorki i czwartki w godz. 9.00 - 12.00 w bibliotece przy ul. Wiejskiej 12a. Zapisy pod numerem telefonu 22 751 32 23.
II edycja kursów komputerowych już za namiII edycja kursów komputerowych już za namiII edycja kursów komputerowych już za nami