W poniedziałek, 4 października w naszej bibliotece gościliśmy Antoniego Liberę - pisarza, tłumacza, reżysera, autora znakomitej powieści "Madame". Znakomitego gościa przywitała Dyrektor Biblioteki, Pani Grażyna Kozińska.
Spotkanie z Antonim Liberą
Pan Antoni barwnie opowiadał jak powstawała powieść "Madame", skąd czerpał inspiracje tworząc portrety bohaterów powieści.
Jak również wyjawił Libera, do napisania "Madame" skłoniła go rozmowa z pewnym uczniem, którą odbył podczas praktyk w swoim dawnym liceum. To dzięki niej uświadomił sobie jak rodzi się legenda o człowieku.
Spotkanie z Antonim Liberą

Autor zdradził również, że tytułowa "Madame" jest postacią fikcyjną, na co słuchacze zareagowali ze smutkiem i niedowierzaniem.
Spotkanie z Antonim Liberą
Dowiedzieliśmy się również, że pisarz nie spodziewał się aż tak dużego sukcesu powieści "Madame". Ta popularność bardzo go zaskoczyła.
W dalszej części spotkania pan Antoni opowiadał o swoim przywiązaniu do Warszawy a szczególnie do warszawskiego Żoliborza, gdzie spędził praktycznie całe swoje życie.
Spotkanie z Antonim Liberą
Na koniec spotkania Pisarz przeczytał fragment książki Sofoklesa pt. "Trylogia Tebańska".
Po spotkaniu można było otrzymać dedykację autora.

Galeria - Spotkanie z Antonim Liberą