W marcu 2012 r. udostępniliśmy czytelnikom rozbudowaną Bibliotekę Publiczną w Łomiankach. Nowoczesna, przestronna przestrzeń Biblioteki podzielona została na trzy strefy: BIBLIOSFERĘ, MULTISFERĘ oraz WILLĘ ŚMIESZNOTKĘ.

Biblioteka Publiczna w ŁomiankachBiblioteka Publiczna w ŁomiankachBiblioteka Publiczna w Łomiankach Biblioteka Publiczna w Łomiankach

Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze budynku przy ul. Wiejskiej 12a. Wejście znajduje się - tak jak przed remontem - od strony ulicy Szczęśliwej. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z platformy (windy), która została zaprojektowana z myślą o tych wszystkich użytkownikach, którzy do tej pory nie byli w stanie pokonać schodów. Mamy nadzieję, że każdy czytelnik poczuje się w nowej bibliotece komfortowo.

BIBLIOSFERA łączy dział dla dorosłych, czytelnię naukową oraz kącik prasowy. Wydzielono przestrzeń na potrzeby spotkań autorskich, spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, warsztatów oraz innych imprez kulturalnych. BIBLIOSFERA ma zapewnić swobodny dostęp do księgozbioru oraz zachęcić do odpoczynku i relaksu przy dobrej książce.

MULTISFERA to dział młodzieżowo-multimedialny, zaprojektowany głównie z myślą o młodzieży i użytkownikach poszukujących informacji. Dlatego wyposażona jest w 8 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Tu znajduje się literatura dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat. W punkcie centralnym pomieszczenia usytuowane jest stanowisko biblioteczne. Użytkownicy mogą poczytać książki na przeznaczonych do tego celu fotelach.

WILLA ŚMIESZNOTKA jest - jak dawniej - królestwem najmłodszych czytelników. Księgozbiór obejmuje literaturę dla dzieci w wieku od roku do 7 lat. Tu odbywają się zajęcia dla maluchów. Podczas spacerów można przyjść poczytać i wypożyczyć książeczki, zagrać w gry edukacyjne lub wraz z rodzicami pobawić się w domku Pippi Långstrump.