Moja e-bibliotek@W niedzielę, 7 października podpisana została umowa na projekt "Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu". Projekt jest realizowany w partnerstwie 13 bibliotek z województwa mazowieckiego. Liderem projektu jest Biblioteka w Grodzisku Mazowieckim. Celem głównym projektu jest zwiększenie wykorzystania e-usług bibliotecznych pośród czytelników i bibliotekarzy w województwie mazowieckim.
W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział pan Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego oraz burmistrzowie i wójtowie gmin oraz dyrektorzy bibliotek biorących udział w projekcie.
Wartość unijnego dofinansowania całości projektu wynosi 1 701 280 zł. Wartość projektu dla Biblioteki Publicznej w Łomiankach to 121 250 zł, w tym unijne dofinansowanie w wysokości 97 000 zł (80%) i wkład własny w wysokości 24 250 zł.
W ramach projektu "Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu" współpracują biblioteki z 13 mazowieckich miejscowości: Grodziska Mazowieckiego, Łomianek, , Nadarzyna, Jaktorowa, Żabiej Woli, Milanówka, Leszna,  Płocka, Piaseczna, Piastowa, Sierpca, Mszczonowa i Góry Kalwarii.
O szczegółach projektu będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.