Mała Książka - Wielki Człowiek w naszej BiblioteceW Bibliotece w Łomiankach i filiach wystartował projekt Mała Książka - Wielki Człowiek. Zapraszamy do udziału wszystkie trzylatki (dzieci urodzone w roku 2015), które są zapisane do biblioteki, lub chcą się zapisać.
Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki i wypożyczy przynajmniej jedną książkę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak