W środę 10 maja odbył się uroczysty Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim Bibliotece Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, podczas którego przedstawiono ranking bibliotek naszego powiatu.

Według statystyk najwięcej wypożyczeń w 2016 roku odnotowała łomiankowska Biblioteka Publiczna. Na stu mieszkańców naszej gminy przypada 355,41 wypożyczonych materiałów bibliotecznych: książek oraz multimediów (audiobooków).

Z okazji czterdziestolecia zarządzania Biblioteką Publiczną w Łomiankach dyrektor Grażyna Kozińska została uhonorowana kwiatami oraz zaprojektowanym specjalnie na tę okazję wiecznym piórem.

Dyrektor Biblioteki Powiatowej dla PWZ – Elżbieta Paderewska  oraz Starosta Warszawski Zachodni – Jan Żychliński przekazali dla Burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego List gratulacyjny, który w imieniu włodarza Łomianek odebrał radny powiatowy – Tadeusz Kordek.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza