W poniedziałek 8 maja rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w tym roku pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!". Serdecznie zapraszamy do świętowania z nami Tygodnia Bibliotek.
Tydzień Bibliotek obfituje  w wiele wydarzeń i inicjatyw skierowanych do czytelników. Tegorocznym hasłem tygodnia bibliotek jest hasło "Biblioteka. Oczywiście!", które świetnie oddaje charakter i funkcje dzisiejszych bibliotek. Biblioteka to przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy wiele inspirujących wydarzeń m.in.:
• Uśmiechnij się, jesteś w Bibliotece! – przez cały tydzień w czytelni funkcjonować będzie fotobudka, gdzie można będzie zrobić sobie najbardziej nawet szalone zdjęcie;
• Wystawa plakatów związanych z obchodami Tygodnia Bibliotek;
• Spotkanie autorskie z pisarzami dziecięcymi: Pawłem Beręsewiczem oraz Jarosławem Kaczmarkiem;
• Warsztaty literackie;
• Dyskusyjny Klub Książki.