Biblioteka otrzymała podziękowania od Prezydenta Andrzeja DudyDo Biblioteki Publicznej w Łomiankach dotarł list z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z podziękowaniami za udział w akcji Narodowe Czytanie. Oprócz gratulacji otrzymaliśmy również okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”. "Pragnę gorąco podziękować za Państwa udział w piątej edycji Narodowego Czytania" - napisał pan Prezydent.
"Tego dnia połączył nas geniusz wielkiego pisarza, a jego wybitne dzieło zachwyciło wspaniałymi bohaterami, plastycznością opisu oraz uniwersalnym, mądrym przesłaniem. Tak liczny udział w tej akcji świadczy o niesłabnącym zainteresowaniem Polaków klasyką rodzimej literatury, w której zawarty jest przekaz wartości scalających nasz Naród. Cieszę się, że tegoroczną odsłonę narodowego Czytania uświetniło wiele inicjatyw towarzyszących: wystaw, inscenizacji i konkursów"

Biblioteka Publiczna w Łomiankach bierze udział w Narodowym Czytaniu od samego początku programu. Każdy, kto w sobotę 3 września pojawił się w bibliotece, mógł spróbować swoich sił jako lektor i przeczytać fragment powieści.

Dla tych, którzy nie czuli się na siłach w czytaniu, przygotowany został quiz wiedzy dotyczący powieści. A czytelnicy, którzy przynieśli swoje egzemplarze powieści skorzystali z możliwości podbicia własnego egzemplarza okolicznościową pieczęcią.

"– Jeszcze raz składam Państwu podziękowania za włączenie się do akcji Narodowe Czytanie. Dziękuję za to, że połączyło nas umiłowanie rodzimej literatury i pięknej polszczyzny. Za Państwa pośrednictwem przesyłam również wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w państwa okolicy wspierali akcję i brali w niej udział. Jako wyraz mojego podziękowania przekazuję na państwa ręce okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”. Mam nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa miłą pamiątkę naszego wspólnego czytania – napisał prezydent Andrzej Duda, jednocześnie zapraszając do uczestnictwa w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu i zachęcając do wybrania tytułu kolejnej lektury." - zakończył w liście pan Prezydent RP Andrzej Duda.

List od prezydenta oraz okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis” wyeksponowany jest w wypożyczalni przy ul. Wiejskiej 12a.

Narodowe Czytanie 2016

Narodowe Czytanie 2016Narodowe Czytanie 2016Narodowe Czytanie 2016