Link do przyszłości - klub kodowania w BiblioteceW środę, 9 listopada, zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. W zajęciach uczestniczyło w sumie niemal 30 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe.

Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach.

Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu.
Warsztaty prowadził Bartosz Dul, specjalista ds. mobilnych technologii, redaktor, prezenter i bloger, a także redaktor prowadzący największego portalu o Androidzie – Android.com.pl.

Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego Biblioteka zakwalifikowała się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi
z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Przygoda z kodowaniem w Łomiankach jednak się nie kończy. Biblioteka planuje kontynuację zajęć w ramach Lokalnego Klubu Kodowania. Więcej informacji już wkrótce Link do przyszłości - klub kodowania w Bibliotece