Biblioteka Publiczna w Łomiankach po raz kolejny przystąpiła do akcji "Narodowe Czytanie", zainicjowanej przez Prezydenta RP w 2013 r. Każdy, kto w sobotę 3 września pojawił się w bibliotece, mógł spróbować swoich sił jako lektor i przeczytać fragment powieści.
Dla tych, którzy nie czuli się na siłach w czytaniu, przygotowany został quiz wiedzy dotyczący powieści. A czytelnicy, którzy przynieśli swoje egzemplarze powieści skorzystali z możliwości podbicia własnego egzemplarza okolicznościową pieczęcią.