Tydzień Bibliotek: Wybieram bibliotekęTydzień Bibliotek to szczególny czas dla bibliotek publicznych. Obchodzony jest w dniach 8-15 maja i obfituje w tym czasie oraz w całym maju w wiele wydarzeń i inicjatyw skierowanych do czytelników. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „Wybieram bibliotekęi ma na celu podkreślanie roli czytania i promowanie biblioteki jako miejsca interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych oraz inspirujących przedsięwzięć.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych (18 maja o 18.00) pt. „Miłość dobrej kobiety” Alice Munro. W tych dniach odbędą się również spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną. Odbędą się również warsztaty Klubu Poszukiwaczy Przygód, Klubu Przedszkolaka oraz Klubu Przedszkolaka.