Tydzień Bibliotek 2013 w bibliotece w Łomiankach
Już dziesiąty raz obchodzony jest ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Biblioteka w Łomiankach od początku bierze udział w obchodach Tygodnia Bibliotek.
Jak co roku przygotowaliśmy dla naszych czytelników ciekawe propozycje. Zapraszamy do biblioteki...
Abolicja dla czytelników
Zapraszamy "dłużników" biblioteki. W dniach 8.05 - 30.05 nie pobieramy kar za przetrzymane książki. Warunkiem jest zwrot książki a nie przedłużenie terminu zwrotu.

15 maja o godz. 9.00 zapraszamy na Festiwal Zosi z ulicy Kociej.
W programie:
  • spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką - autorką serii wydawniczej o przygodach Zosi z ulicy Kociej w Łomiankach,
  • literacki quiz na temat wiedzy o Zosi z ulicy Kociej,
  • warsztaty twórcze - projektowanie i tworzenie przestrzennej mapy Łomianek według Zosi,
  • akcja ekologiczna "zrób kota" na podstawie książki
  • słodki poczęstunek babci Zelmer czyli "kocie języczki"
13 maja godz.9.00, 16 maja godz. 10.00, 17 maja godz. 9.00 - Lekcje biblioteczne dla młodzieży:
W programie:
  • prezentacja pracy bibliotekarzy i biblioteki,
  • wprowadzenie do źródeł wyszukiwania informacji,
  • prezentacja możliwości katalogu "on-line",
  • nauka obsługi internetowego konta czytelnika Biblioteki Publicznej w Łomiankach,
  • ćwiczenia wyszukiwania informacji.

20 maja godz. 18.00 Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Tytuł spotkania "Filozofia na talerzu, czyli śniadanie z Sokratesem"
W swojej książce „Śniadanie z Sokratesem” Robert Rowland Smith udowadnia, że filozofowanie nie jest dla elitarnego klubu wybrańców. Przede wszystkim jest to dobra szkoła życia, myślenia i znajdowania inspiracji, dzięki którym każdy może uwolnić się od nudy oraz rutyny, a także poczuć się wolnym. Zastanowimy się nad tym, jak ważna jest filozofia w naszym codziennym życiu.