Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej w Łomiankach jest urzędowym publikatorem teleinformatycznym w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci teleinformatycznej, którego celem jest powszechne udostępnianie informacji publicznej.

Zasady publikacji informacji w BIP regulują:

1. Przeglądanie Biuletynu
Publikowane informacje zorganizowane są za pomocą menu znajdującego się po lewej stronie ekranu. Aby wyświetlić treść informacji publicznej należy kliknąć odpowiednią nazwę działu w menu. Strony Biuletynu publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia (strona i jej podstrony). W dolnej części każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonie) z informacjami o dacie utworzenia i autorze dokumentu, dacie publikacji i osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu, a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Wyszukiwarka
Aby wyszukać informację w Biuletynie, należy w okienko wyszukiwarki, które znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, wpisać odpowiednią frazę i kliknąć przycisk z symbolem strzałki lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

3. Odnośnik do portalu bip.gov.pl
W nagłówku strony znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

4. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument zostanie usunięty z Biuletynu, automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony. Jeśli więc dokument był w rejestrze stron usuniętych, a teraz go tam nie ma, oznacza to, że został przywrócony.

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian.

Po edycji ogłoszenia statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "licznik" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.


Opublikował: Michał Kowalczyk
Publikacja dnia: 30.08.2013
Podpisał: Michał Kowalczyk
Dokument z dnia: 02.01.2013
Dokument oglądany razy: 2514
21.09.2019 // biblioteka.lomianki.pl/bip/